Systemy częściowe – tupety

  • peruki systemy online Secret Hair 4U

W kwestii uzupełnień częściowych możemy śmiało mówić o niezwykle szerokim polu możliwości dostosowania zamówienia do rodzaju łysienia, skali przerzedzenia czy miejscowego ubytku włosów na głowie. Kształt bazy, na której będą tkane włosy, dopasowuje się bowiem do kształtu ubytku na głowie i kondycji naszych włosów.  Włosy w systemie częściowym tkane są na tych samych rodzajach baz, co uzupełnienie całościowe, różnią się jedynie zasięgiem i kształtem. Typy baz opisane zostały w zakładce o uzupełnieniach całościowych, dlatego tam też zapraszamy do lektury wyczerpującej ten temat: Uzupełnienia-systemy całościowe – WYBÓR BAZY. Następnie, po wybraniu bazy precyzyjnie wybiera się włosy, które będą naszym uzupełnieniem- zgodnie z ich grubością, kolorem oraz strukturą, by po zintegrowaniu ich z własnymi włosami nie było widać granicy łączenia. W zależności od wybranej bazy uzupełnienie mocuje się do skóry głowy lub doczepia do własnych włosów za pomocą dwóch podstawowych metod.  Możemy wybrać taką, którą będziemy podklejać specjalnymi taśmami lub klejem do skóry głowy na linii brzegowej w miejscu ubytku, bądź przypinać spinkami do reszty włosów wyrastających z głowy. Wszystko zależy od nas i naszych potrzeb. Po odpowiednim dopasowaniu włosów i precyzyjnym ścięciu przez doświadczonego fryzjera, uzyskamy piękną, doskonale zagęszczoną fryzurę, a granica między włosami systemowymi, a wyrastającymi z głowy będzie niezauważalna.

WYBIERAMY UZUPEŁNIENIE

W pierwszej kolejności należy ocenić ubytek włosów i na podstawie swoich potrzeb oraz preferencji, zadecydować jakiego typu uzupełnienie wybieramy – system częściowy, tzw. tupet, czy uzupełnienie całościowe.

Odpowiednie okaże się uzupełnienie częściowe, często nazywane potocznie tupetem, jeżeli np. :

  • posiadamy miejscowy ubytek włosów w dowolnym miejscu głowy;
  • zależy nam bardziej na zagęszczeniu swoich włosów, a nie na diametralnym przedłużaniu ich długości;
  • wymagamy zagęszczenia włosów części szczytowej głowy lub z tyłu i chcemy używać włosów na co dzień lub okazjonalnie – na specjalne spotkania, ważne wyjścia, ceremonie itp.;
  • wymagamy większej gęstości i długości, by tworzyć eleganckie fryzury, fantazyjne uczesania wymagające większej ilości włosów, np. koki, różne upięcia czy długie warkocze ;

Na fotografiach obok znajdziemy przykłady realizacji tupetów i uzupełnień częściowych – systemów stworzonych, by zagęścić fryzurę lub / i uzupełnić miejscowe ubytki we włosach na szczycie głowy .

 

CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE LUB MASZ DODATKOWE PYTANIE?

Skonsultuj się z nami w Zakładce Kontakt – bądź pewny miłej i sprawnej obsługi , chętnie też udzielimy Ci fachowej porady.

 

Secret Hair 4U